Зимові забави

Як добре, що настала зима! Зимові забави – це дуже цікава тема.
Діти не даремно полюбляють зимові прогулянки. Прогулянка – це не лише користь від свіжого повітря.
По-перше, малюк може експериментувати і пізнавати навколишній світ.
По-друге, він може бути активним, адже вдома йому цього не дозволяє обмежений простір наших невеликих квартир.
По-третє, на прогулянці дитина може спілкуватися з дітьми різного віку, учитися ділитися іграшками і грати в спіль ігри.


ЗИМОВА ПРОГУЛЯНКА
У зимовий день погожий
Прогулятись вийшли.
Ми й санчата не забули, не забули й лижі.
Сніжною зимою
Весело нам гратись,
З гірочки з’їжджати,
На ковзанах кататись.

Не страшний для нас мороз –
Щічки червоненькі!
Адже в наших малюків
Шубки є тепленькі!

Для кожної пори року існують «свої» іграшки, що допоможуть малюкові розвиватися.
Малятам 2 – 6 років для прогулянки узимку потрібні лопатки, форми для пасок, відерця. Тільки для снігу, на відміну від піску, потрібні лопатки великої місткості з бічними бортами і без них. Ручка не має бути тонкою або задовгою, щоб у рукавичках і комбінезоні зручно було копати; добре, якщо рука по ній не ковзатиме.
Відерце і форми для снігу мають бути більшими, ніж для піску. Малюкам буде цікаво гратися набором із відерець різного розміру, що вставляються одне в одне, їх зручно носити і перевертати обома руками.
Пасочки з мокрого снігу добре тримають форму. Отримані фігурки можна розфарбувати так, як захочеться. Лише не забудьте прихопити здому фарби в баночках, губки або широкі пензлики.

Сніг – відмінний матеріал для експериментів і спостережень. Наберіть із дитиною відерце снігу і принесіть його додому. 

Звісно ж, сніг поступово розтане. А малюк побачить на власні очі, що тепло перетворює сніг на воду. Не поспішайте цю воду виливати. Просто візьміть це відерце з собою на вулицю наступного дня (якщо вам пощастить і погода буде морозною). Вода перетвориться на лід до кінця прогулянки, а дитина залишиться дуже задоволена. За бажанням можете провести експеримент із випаровуванням цієї води: вдома декілька днів відзначайте рівень рідини, що залишилася.
Узимку з неба падають напрочуд гарні сніжинки. Діти полюбляють ловити їх і роздивлятися на долоньці. Вирушаючи на прогулянку, покладіть у кишеню лупу. Крізь неї малятам буде цікаво роздивлятися візерунки і химерні форми сніжинок, спостерігати, як вони тануть на теплій долоні.
Якщо, на радість дітям, на вулиці випав сніжок – саме час кататися на гірках. Робити це можна не лише на санках, але і на цупких аркушах картону, тазиках. Такі пристосування для катання з гірок згодяться для дітей старших ніж 4 роки. Найзручніші та безпечніші для малят пластмасові, у вигляді плоского яблука з однією ручкою або невеликого «блюда» трикутної форми із заглибленням.
Дівчата обожнюють брати з собою на прогулянку улюблених ляльок за будь–якої пори року. Добре, якщо лялька буде одягнена відповідно до погоди, у неї будуть свої невеликі санки. Дівчинці цікаво буде катати свою ляльку. Це чудова нагода не переривати сюжетну гру, а продовжити її на вулиці.
Найцікавіша зимова забава – ліпити сніговиків. Зі сніговиками також можна вигадати багато цікавих конкурсів, наприклад таких: «Чий сніговик вищий?».
Дайте дітям завдання зліпити сніговиків. Ліпити можна поодинці, парами або командами. А у фіналі виміряйте, чий сніговик виявився найвищим?

А можна пограти в такі ігри.
Штурм
На сніговому майданчику позначте лініями два «міста» - на відстані 30 - 35 кроків одне від одного. Об’єднайтеся у дві команди. Гравці однієї команди бігтимуть, гравці другої – «квацатимуть» їх сніжками. «Бігуни» займають «місто», капітан по черзі відправляє їх в інше «місто», а «квачі», стоячи з боків майданчика, намагаються поцілити сніжками в тих, хто біжать. Кожне влучення – очко. Коли всі перебіжать, порахуйте очки. Потім команди міняються ролями. У вас вийде своєрідне двоєборство: змагання і на спритність, і на влучність.
Чия снігова куля найбільша?
Об’єднайте дітей у пари. Якщо у вашій компанії є зовсім маленькі діти, то їх краще поставити в пари з дорослими. За командою всі починають катати свою снігову кулю. Перемагає та пара, чия куля виявилась найбільшою.
Обжени!
Поставте перед учасниками снігові грудки однакового розміру. За сигналом гравці повинні котити свої снаряди до фінішу. Виграє той, хто першим здолає дистанцію.
Хто швидше?
А цей смішний конкурс потрібно проводити з санками. На санки сідають двоє гравців однієї команди. Але сідають вони… спинами одне до одного. Завдання: якнайшвидше дістатися фінішу, відштовхуючись лише ногами (один гравець їде обличчям до фінішу, другий – спиною).
Тягнемо - потягнемо
Розташуйте пару санчат на відстані 3 – 4 метрів. На кожні санчата сідає по одному гравцеві обличчям одне до одного і беруть до рук мотузки санок суперника. Між саньми креслиться лінія. За сигналом гравців починають тягнути мотузку на себе, допомагаючи собі ногами. Виграє учасник, який через лінію перетягнув суперника на «свою» територію.
Тепер на одні санчата сідають гравці різних команд. Завдання гравця, який сидить по ходу полозів, - здолати фінішну лінію. Завдання його суперника – не дати йому цього зробити. На виконання дається три хвилини.
Хто швидше?
Діти за командою починають ліпити сніжки і складати їх поруч з собою. Сніжки мають бути акуратними, круглими. Виграє той, хто раніше зліпить шість сніжок і підніме одну над головою.
Хто вище?
За командою діти починають підкидати сніжки. Кожен виконує завдання тричі. Перемагає той, хто тричі підкине сніжку найвище. (Кидають двічі правою рукою й один раз лівою).
Веселого вам настрою і цікавих ігор!

ПОРАДА
Під час прогулянки пам’ятайте про безпеку. Частіше обговорюйте з дитиною можливі ситуації, наводячи як приклад особистий досвід, випадки з життя, але не лякайте малюка. Розмовляйте з ним так, щоб він засвоїв правила безпечної поведінки і спокійно їх дотримувався. Знаючи про можливі наслідки, дитина буде обережнішою.

Немає коментарів:

Дописати коментар