неділя

Весела Масляна!
Останній тиждень перед Великим (Великоднім) постом в Україні називають Масляною. Масляна розпочинає весняний цикл традиційних свят українців. Це неповторне, веселе, колоритне свято, сповнене народних ритуалів та обрядів. Масляна - це перехід від Зими до Весни.
Одним із завдань дошкільної освіти - є виховання у дітей любові до України, шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, державної та рідної мови, національних цінностей українського народу.
Для вирішення цього важливого завдання педагогічний колектив дошкільного навчального закладу №8, центру В.О.Сухомлинського чимало уваги приділяє створенню умов для патріотичного виховання, для формування у дітей почуттів і ставлень, що складають зрештою патріотизм, почуття національної свідомості. Для продовження розширення у вихованців дошкільного закладу знань про історію українських народних свят зимово-весняного циклу, традицій, пов’язаних з українською національною культурою, традиціями та обрядами у  закладі вже стало традицією зустрічати на вулиці свято Масляна.
Діти завзято приймали участь в змаганнях, водили хороводи, танцювали під українські пісні, допомагали Бабусі розтопити піч та напекти млинці. Педагоги ознайомили малят з народними традиціями святкування Масляної. 
Вперше в житті дошкільнята побачили обряд прощання з зимою - спалювання опудала -  Масляницю й  радісно пообіцяли їй, що будуть чекати на неї в наступному році та подякували за веселі зимові розваги, катання на санчатах, ігри у сніжки.
А оскільки Масляна приходить не з пустими руками, а з млинцями масляними, то під веселу українську народну музику господиня свята пригостила всіх малят смачними млинцями.

Немає коментарів:

Дописати коментар