пʼятниця

Про проведення акції "Нагодуй пташку"
За вікном мете сніг і вже впав стовпчик термометраА там, по інший бік вікна, лишається багато птахів, для яких наразі настала найтяжча пора за всю довгу зиму, адже зниження температури супроводжується першими сніговими заметами.

Під час ожеледиці і сильних снігопадів, коли земля, а також гілки дерев покриті кригою і снігом, життя птахів ускладнюється.

А під снігом будь-якому птахові значно важче знайти достатню кількість поживи. Можливо саме в цей період, за всю нинішню зиму, загине найбільша кількість птахів.

У зимовий період птахи потерпають не стільки від холоду, а від того, що не вистачає їжі.

З настанням холодів природні запаси корму починають зменшуватися, а тому птахи поступово переходять на поїдання урожаю насіння й плодів. У періоди нестачі корму найбільш уразливими стають дрібні садові птахи.

Взимку, не встигнувши протягом короткого дня добути собі необхідну кількість поживи, птахи залишаються на ніч напівголодними і, не дочекавшись дня, гинуть. Із настанням зимових холодів птахи переміщуються ближче до людських осель.

Саме з цією метою було створено акцію «Нагодуй пташку» в ДНЗ№8, центрі В.О.Сухомлиського, в якій закликали батьків, разом з дітьми, облаштувати годівничку для птахів. Батьки використовували різноманітні матеріали, які слугували для створення годівнички - з пластикової пляшки, пакету від соку або будь-чого іншого.

Підгодовувати птахів можна насінням та зерням будь яких рослин (якщо воно не смажене!), крихтами хлібу (крім чорного!), салом та будь-яким іншим жиром (несолоним!).У наших силах врятувати птахів від голодної смерті. 
Якщо регулярно розвішувати годівниці і в певні години поповнювати їх кормом, то це зможе допомогти зберегти пташок від загибелі та сконцентрувати їх у певному районі.

Немає коментарів:

Дописати коментар